Boj s mykózami

Mykózy, čiže kvasinkové infekcie prekoná raz v živote asi 75% žien. Žiaľ, mnohé bojujú s mykózami pravidelne. Zväčša ide o premnoženie mikroorganizmu Candica albicans. Postihuje sliznice, kožu, alebo vnútorné orgány. Najčastejšie sa s ňou stretávajú ľudia s oslabenou imunitou. Tiež sa vyskytuje u žien, ktoré sa nedostatočne, alebo nadmerne venujú svojej hygiene. Antibiotiká rovnako napádajú naše prirodzené prostredie, ktoré je potom vhodnou živnou pôdou pre tento druh ochorenia. K premnoženiu candidy prispieva aj konzumácia veľkého množstva mäsa, a to kvôli bielkovinám živočíšneho pôvodu, ktoré sú taktiež jej veľmi obľúbenými živinami. Znečisťujúce látky (umelé prísady, syntetické zložky, atď.) oslabujú obranyschopnosť, preto imunitný systém nedokáže premôcť ťažkosti spôsobené premnoženými kvasinkovými hubami.
Nadmerné premnoženie kvasinkových húb candida sa v organizme dá zistiť viacerými spôsobmi, a to sterom z jazyka, zo sekrétov v hrdle, pošvových výlučkov a aj zo stolice, hoci sa môže stať, že sa prítomnosť húb candida preukáže aj vtedy, keď nespôsobuje žiadne ťažkosti – candida je totiž prirodzenou súčasťou črevnej flóry. Najistejšou metódou na potvrdenie candidy v organizme sú testy krvného séra, pri čom je samozrejme nutný odber krvi.

Riziko vzniku kandidózy sa zvyšuje, ak sa zaraďujete do profilu:
Diabetes
Psoriáza
Seborea
Atopický ekzém
Obezita
Tehotenstvo
Neutropénia (nízky počet bielych krviniek)
Potravinové intolerancie
Oslabená imunita
Časté užívanie antibiotík

Candida sa prejavuje:
Biely povlak na ústach, alebo slizniciach
Chronické „kútiky“
Olupovanie kože
Svrbenie v intímnych partiách
Svrbenie konečníka
Bolestivé močenie, pálenie pri močení

Ako si môžete pomôcť sami:
V takýchto prípadoch je pomoc veľmi jednoduchá a trvalejšia, ako nasadenie syntetickej liečby. Vždy, a so všetkým začíname pri strave a celkovej podpory fungovania jednotlivých orgánov. 
Čiže vylúčime, alebo úplne obmedzíme cukor v akejkoľvek podobe a forme.Rovnako lepok, mäso, alebo aspoň červené mäso a mliečnu bielkovinu. Snažíme sa vyliečiť všetky zápalové procesy v tele. Do jedálnička pridáme brusnice, zelenú zeleninu, celozrnné pečivo, celý grapefruit. 

Toto je jednoduchý návod, ktorý ak dodržíte, mykózy sa zaručene zbavíte. 


Prírodné liečenie:
Nie náhodou, všetky bylinky a prírodné prostriedky, ktoré nám môžu pomôcť s mykózou sú práve tie, ktoré podporujú jednoducho náš imunitný systém. Ak sa chcete liečiť prírodou, treba jej však pomáhať, lebo je jemnejšia, ako lieky z lekárne. Pri nasadení prírodnej liečby by ste mali vždy eliminovať akékoľvek nezdravé, tučné, slané a sladké jedlá, ktoré spomaľujú vaše liečenie.

Pravidelné pitie čajovej zmesi obsahujúcej zlatobyľ obyčajnú, alebo pitie samotnej zlatobyle zabraňuje rozširovaniu candidy.

Cist šedý – Cistus incanus. Nielen že pôsobí blahodárne na imunitný systém, ale pôsobí priamo na kvasinkové zápaly pošvy. Môžete si tiež pripraviť sedacie kúpele. Tinktúra sa dá zakúpiť v obchodoch so zdravou výživou.

Voduľka kanadská – Hydrastis canadensis. Severoamerická bylinka, ktorá sa vyznačuje svojimi odkysľujúcimi vlastnosťami. Dá sa zohnať v podobe tinktúr, alebo sypanej zmesi v obchodoch so zdravou výživou. Neužívame dlhodobo!

Cesnak kuchynský je jedným z najbežnejších a najúčinnejších prostriedkov pri mykózach. Či už zvolíte užívanie vo forme tinktúry, alebo čerstvého cesnaku /pridávame až na konci varenia/, je to úplne jedno. Je desiatka spôsobov, ako užívať cesnak. Ak trpíte mykózami, mali by ste ho jesť pravidelne.

Echinacea purpurea tak, ako dokáže nakopnúť náš imunitný systém, rovnako je účinná pri ochoreniach plesňového pôvodu. Pijeme ju v zmesi, alebo samotnú počas dvoch týždňov.

Propolis je známy a účinný liek. Viacmenej je ideálny na premnoženie húb v črevách.  Užívame ho vnútorne, aspoň 3x denne zriedený s vodou počas dvoch týždňov.

Citrón neutralizuje náš tráviaci trakt. Pijeme nalačno citrónovú šťavu s vodou počas dvoch týždňov.

Jablčný ocot pôsobí v tomto prípade rovnako ako citrón.

Prírodná liečba musí byť kontinuálna, nerobíme si prestávky a vydržíme 2-3 týždne do úplného odznenia príznakov. Liečbu opakujeme preventívne 2x do roka.

Liečbu môžeme podporiť:
Kvalitné probiotiká
Vitamín C
Vitamín D
Biominerálne soli FERR PHOS, NAT PHOS

poznámka: Zatiaľ sa vedecky nepreukázal protiplesňový účinok extraktu z grepových jadier. 


Čajová zmes pre podporu ženskej liečby:

Potrebujeme:
20g divozeľ veľkokvetý
20g list maliny
20g šalvia lekárska
10g rebríček obyčajný

Príprava: 2 čajové lyžičky zmesi zalejeme s 250ml studenej vody a privedieme do varu. Zakryjeme, vypneme plameň a necháme lúhovať 20 min.

Užívanie: Tento silný odvar pijeme 2x denne medzi hlavnými jedlami počas 6 dní intenzívnej kúry bez cukru.

Domáci antimykotický  ženský sprchový gél


Potrebujeme:
250ml vody
2 PL z čajovej zmesi uvedenej vyššie
2 PL jablčného octu
3 PL bieleho jogurtu s probiotickou kultúrou
1 kvapku tea tree silice

Postup:
Vodu prevaríme, odstavíme z ohňa, zamiešame bylinnú zmes a necháme stáť asi 60min. Potom precedíme. Doplníme zvyšné ingrediencie a dobre premiešame. Celú zmes vlejeme do čistej nádoby.
Používame: 1-2x denne jemne obmývame pohlavie so zmesou, ako so sprchovým gélom. Uchovávame v chladničke. Spotrebujeme do 3-4 dní.




Súvisiace produkty