Warning: Please check the form carefully for errors!

Sme manželia, ktorí majú záľubu v tom istom, v prírode... Každý z nás má svoj príbeh, iné vzdelanie... Stretli sme sa za pomoci obrovskej náhody, aj keď na náhody neveríme. Spoločne, postupne, bez cieľov, len s dobrým pocitom sme vytvorili niečo, čo žije, dýcha, pomáha, učí a inšpiruje...

Naša bylinkáreň vznikla, ako všetko dobré, veľmi spontánne. Na začiatku, v roku 2013, sme začali vyrábať malé mastičky. Pridávali sme sirupy, tinktúry, založili sme stránku na FB, kde sme prizvali svojich priateľov a začali sa s nimi deliť o naše recepty. Podelili sme sa o to, čo sme sa naučili a čo sme vyskúšali.

Postupne rástla základňa fanúšikov a úmerne s tým sme sa aj my vzdelávali. Prešli sme rôznymi kurzami a školami, pozorovali sme prírodu, prečítali horu kníh, skúšali sme, popálili sme sa, až sme prišli do momentu, kedy si môžeme povedať, že prírode síce nerozumieme, ale naučili sme sa ju počúvať.

Vytvorili sme malú poradňu, na ktorú denne píše mnoho ľudí a žiadajú od nás rady. Poradňa nie je verejná, každý má v nej svoje súkromie, ale my sme sa počas tohto obdobia veľa naučili... Ako bylinky pôsobia na ľudí, čomu sa máme vyhýbať a akou formou treba bylinky pre každého človeka spracovať. Každý z nás je jedinečný. Čo platí na jedného, neplatí na druhého.

Postupne sme si našli vlastnú filozofiu rovnováhy medzi zdravým rozumom, chémiou, biológiou a babskými receptami. Nie všetko, čo fungovalo na naše staré mamy, musí fungovať na nás. Žijeme v inej dobe. Rôzne veci sa tradujú, ale my už nie sme takí, akí boli ľudia v minulosti. Nežijeme ich životom, spojeným s prírodou. Len ťažko sa k nej vraciame a je skutočne málo ľudí, ktorých poznáme, ktorí tak vedia aj dnes naozaj žiť.

Daniela a Marián, to sme my. Prírodu ctíme, ochraňujeme, nevytvárame zbytočný odpad, sadíme stromy voľne v prírode, pestujeme svoje ovocie, zeleninu, liečivé rastliny, ktoré spracovávame. Už môžeme povedať, že ich vieme aj odporučiť ľuďom, ktorí ich potrebujú a hlavne chcú.

Bylinkárstvo je tu od nepamäti. Uznávaný americký liečiteľ a jasnovidec Edgare Cayce, ktorého metódy sú aplikované dodnes, videl vo svojich víziách bylinkárov až z bájnej Atlantídy.

Liečba prírodou nie je ničím výnimočná. Nikto, kto sa ňou zaoberá nie je výnimočný. Je v každom z nás. Je len na nás, do akej miery sa jej dotkneme a spoznáme ju. Keď sa nám to podarí, zistíme, že je zázračná. Stávame sa tak otvorenejší a naša múdrosť kvitne. Takýto je prirodzený, úchvatný a rozmanitý tento dar. Príroda!

Na našej novej web stránke sme zozbierali recepty a články, ktoré sme nikde nezaradili. Aby neostali zabudnuté, tu si ich môžete kedykoľvek nájsť, kedykoľvek sa k nim vrátiť.
Veríme, že sa vám naša stránka bude páčiť, ale najmä, že bude nápomocná.

Ďakujeme!Daniela a Marián