O nás


Naša bylinkáreň vznikla, ako všetko dobré, veľmi spontánne. Na začiatku, v roku 2013, sme začali vyrábať malé mastičky. Pridávali sme sirupy, tinktúry, založili sme stránku na FB, kde sme prizvali svojich priateľov a začali sa s nimi deliť o naše recepty. Podelili sme sa o to, čo sme sa naučili a čo sme vyskúšali.

Postupne rástla základňa fanúšikov a úmerne s tým sme sa aj my vzdelávali. Prešli sme rôznymi kurzami a školami, pozorovali sme prírodu, prečítali horu kníh, skúšali sme, popálili sme sa, až sme prišli do momentu, kedy si môžeme povedať, že prírode síce nerozumieme, ale naučili sme sa ju počúvať.

Postupne sme si našli vlastnú filozofiu rovnováhy medzi zdravým rozumom, chémiou, biológiou a babskými receptami. Nie všetko, čo fungovalo na naše staré mamy, musí fungovať na nás. Žijeme v inej dobe. Rôzne veci sa tradujú, ale my už nie sme takí, akí boli ľudia v minulosti. Nežijeme ich životom, spojeným s prírodou. Len ťažko sa k nej vraciame a je skutočne málo ľudí, ktorých poznáme, ktorí tak vedia aj dnes naozaj žiť. O všetky naše recepty a skúsenosti sa s vamí delí Daniela každý deň.

Na základe našej dlhoročnej fytoterapeutickej praxe a práce s klientmi sme vytvorili radu univerzálnych čajov, ktorých zloženie je na holistickom princípe liečby. A teda nepôsobí iba na telo a daný orgán, ale najmä na nervový systém. Každý náš čaj a produkt z Našj Bylinkárne je ručne robený. Čaje sú pracne ručne miešané a balené a postupom času si získali stále viac spokojných duší.

Daniela Viskupič a jej tím sú srdce Našej Bylinkárne. Prírodu ctíme, ochraňujeme, nevytvárame zbytočný odpad, sadíme stromy voľne v prírode, pestujeme svoje ovocie, zeleninu, liečivé rastliny, ktoré spracovávame. Už môžeme povedať, že ich vieme aj odporučiť ľuďom, ktorí ich potrebujú a hlavne chcú.

Liečba prírodou nie je ničím výnimočná. Nikto, kto sa ňou zaoberá nie je výnimočný. Je v každom z nás. Je len na nás, do akej miery sa jej dotkneme a spoznáme ju. Keď sa nám to podarí, zistíme, že je zázračná. Stávame sa tak otvorenejší a naša múdrosť kvitne. Takýto je prirodzený, úchvatný a rozmanitý tento dar. Príroda!


Na našej novej web stránke sme zozbierali recepty a články, ktoré sme nikde nezaradili. Aby neostali zabudnuté, tu si ich môžete kedykoľvek nájsť, kedykoľvek sa k nim vrátiť. Veríme, že sa vám naša stránka bude páčiť, ale najmä, že bude nápomocná.

Ďakujeme!