Dostupnosť: Skladom
7,00€
Popis produktu

100% esenciálny olej Grapefruit má úžasnú, sladkú vôňu. Na udržanie optimálnej sviežosti, esenciálny olej z grapefruitu by mal byť vždy skladovaný na chladnom mieste. Olej z grapefruitu sa už po stáročia používa kvôli výživovým (vitamín C) a protiinfekčným vlastnostiam. Takisto sa používa vo veľkej miere na ochutenie nealkoholických nápojov a je obľúbenou súčasťou mydiel a produktov na osobnú hygienu. 

ÚČINKY

Citrusové esenciálne oleje, vrátane grapefruitu, boli testované proti rôznym druhom plesní a u všetkých sa zistilo, že majú protiplesňovú aktivitu. Grapefruit bol dokonca účinnejší ako ostatné oleje.

antidepresívum
antiseptický
močopudný
povzbudzujúce
ochladzujúce
čistiace
odľahčenie
užitočné pre mastnú pleť a akné

Rozkladá tukové tkanivo
Znižuje zadržiavanie vody
"Príjemný difúzny olej s nádherne ochladzujúcimi, osviežujúcimi a antidepresívnymi účinkami"

BEZPEČNOSŤ

Všeobecne netoxický, nedráždivý a nesenzibilizujúci. Vždy najskôr otestujte malé množstvo kvôli citlivosti alebo alergickej reakcii. Tak ako všetky citrusové oleje, grapefruit je fotosenzibilizujúci - čo spôsobí, že pokožka bude citlivejšia na UV svetlo. Pri aplikácii na pokožku, ktorá bude vystavená slnečnému žiareniu v priebehu nasledujúcich 48 hodín, použite olej riedený na 1% alebo menej. Vystavanie slnečnému žiareniu by malo byť obmedzené na 24 hodín, ak bol olej aplikovaný na pokožku.

Ak ste tehotná, pred použitím sa poraďte s lekárom.  

Spôsob použitia

Tak ako mnohé citrusové oleje má Grapefruit jedinečnú charakteristiku "rozkladania tukov". Je to esenciálny olej, ktorý je najúčinnejší na použitie pri redukovaní celulitídy (môže byť použitý samostatne alebo v nosnom oleji a vmasírovaný do postihnutých oblastí) a môže byť pridaný do masážnych zmesí určených pre túto aplikáciu.

Inhalácia 

priama inhalácia, difuzér, olejový výparník 

Ak hľadáte pomoc pri chudnutí, skúste túto zmes olejov: Grapefruit, Pomaranč a Citrón. Oleje v tejto receptúre sú formulované v pomere 1:1:1. Zmiešajte a hlboko vdychujte, kedykoľvek budete chcieť. Upokojujúci, uvoľňujúci účinok môže pomôcť priniesť pozitívny emočný a duševný stav, ktorý vám pomôže potlačiť chuť do jedla.

Telo 

masáž, kompresia, kúpeľ, starostlivosť o pleť 

Grapefruitový esenciálny olej je veľmi užitočný pre čistenie mastnej pokožky a pomáha v boji proti akné kvôli jeho sťahujúcej sa povahe. Pred použitím na tvár zrieďte v nosnom oleji. Na zredukovanie celulitídy sa olej môže vmasírovať na postihnuté oblasti nezriedený alebo v nosnom oleji.

Vnútorne použitie 

Neužívajte vnútorne.

Zloženie

Citrus Grandis Peel Oil, Citrus Paradisi Peel Oil.

Krajina pôvodu

Taliansko.


Výrobca
Tuli A Tuli Laboratories s. r. o., Pezinská 5104, Malacky 901 01.
Štítky: { esencialny olej