Warning: Please check the form carefully for errors!

Kalium Sulphuricum

Farba: Olivová
Chemický vzorec: K2SO4
Kalium sulfuricum (lat.) · Potassium sulphate (ang.)
Nemecké číslovanie: Nr. 6 · Anglické číslovanie: No. 7


Dôležitý minerál pre vnútorné dýchanie. Je to pomaly pôsobiaci minerál, ktorý dôkladne detoxikuje vnútro bunky, nie je však schopný vylúčiť toxíny z tela von. Preto by sa mal vždy užívať v kombinácii s Nat Sulph. Inak by mohlo dôjsť k otrave, bolestiam hlavy alebo k ukladaniu toxínov v končatinách, vačkoch pod očami a pod.

Nedostatok Kali Sulph spôsobuje pitie veľa kávy, fajčenie, grilované potraviny a všetko, čo je spálené.

Kali Sulph, Ferr Phos sú popri seléne a zinku, vitamíne C a E výborné biochemické antioxidanty. Spomaľujú starnutie buniek a predchádzajú oxidačnému stresu buniek. Oxidačný stres po slnení: Kali Sulph a Ferr Phos. Kali Sulph je dobré vždy podávať pri vrcholovom športe.

Nedostatok kyslíka vo vnútri bunky sa môže prejaviť ako túžba po čerstvom vzduchu, najmä navečer alebo až ako astma, či klaustrofóbia. Takíto ľudia sa vyhýbajú malým miestnostiam, v ktorých je veľa ľudí. Psychicky nerozlišujeme medzi nedostatkom vzduchu a nedostatkom priestoru. Depresia neskorého popoludnia, poobedňajšia nepohoda a ťažkopádnosť. Lapanie po dychu. Časté zívanie.

Bunkový čistič, stimuluje pečeň. Kali Sulph je dôležitý pre vnútrobunkové dýchanie, čiže oxidáciu, aeróbny metabolizmus. Dýchanie, čiže výmenu kyslíka rozdeľujeme na vonkajšie: výmena kyslíka medzi krvou a okolitým vzduchom – prebieha v pľúcach, zodpovedná minerálna soľ je Ferr Phos a vnútorné: výmena kyslíka medzi krvou a bunkami – prebieha v tkanivách, zodpovedná minerálna soľ je Kali Sulph. Prenáša kyslík do bunky a vo vnútri bunky. Je dôležitým minerálom pre sliznicu pľúc a preto pomáha pri liečbe astmy a chronického kašľa s tvorbou nazelenalých hlienov. Kombinácia pre cystickú fibrózu: Kali Sulph, Nat Suplh a Kali Mur.

Popri Nat Sulph je to liek pre diabetes, podporuje tvorbu inzulínu (Mag Phos, Zincum chloratum, Selenium, Kalium bichromicum). V prípade diabetes II. typu, keď sa uvoľňuje dostatok inzulínu, ale bunky sú naň rezistentné a pacient trpí obezitou, je potrebné pridať Nat Phos.

Je biochemickým liekom pre tretie štádium zápalu, resp. infekcie, keď sa choroba usídli v tele na úrovni bunky a telo sa nevie zbaviť toxínov (po Ferr Phos - 1. štádium a Kali Mur - 2. štádium), pre chronické infekcie a zápaly. Pomáha pri všetkých dlhodobých zápaloch kože, slizníc a spojivového tkaniva a pri tvorbe striedavo lepkavého alebo riedkeho žltozeleného hlienu z ktorejkoľvek časti tela (hustý výtok je hnisavý – Silicea, Calc Sulph. Tvorba žltozeleného hlienu napovedá prítomnosti patogénov ako možnej sekundárnej infekcie. Zápal zvyšuje metabolizmus a nároky na kyslík a detoxikáciu bunky. Vhodný, keď sa nedarí doliečiť chorobu.

Kali Sulph je popri Calc Fluor základným minerálom pre kožu. Zodpovedá za tvorbu melanínu. Pomáha pri poruchách pigmentácie, nadmernej tvorbe pieh, pri pigmentačných škvrnách (aj v tehotenstve), stareckých škvrnách, vitiligu (spolu s Kali Mur). Nedostatok Kali Sulph v potrave telo kompenzuje tým, že ho spotrebúva z kože, deficit sa prejaví jej olupovaním, preto pomáha pri lupinách, šupinách, pri psoriáze kože aj kĺbov, pri ekzémoch popri Nat Sulph, (pri exéme môže pomôcť Silicea a  Nat Phos), seboree, chronickom akné, pri tvorbe nažltlých lepkavých šupín. Akné býva sprievodným javom hormonálnych zmien v puberte, s čím súvisí zrýchlenie metabolizmu. Pomáha pri chronicky zapálenej koži a neurodermitíde. Kali Sulph by malo byť súčasťou všetkých kombinácií pre lokálne použitie na regeneráciu kože.

Liek pre epitelióm (rakovinu kože). O Kali Sulph možno uvažovať pre jeho detoxikačný účinok ako o lieku na rakovinu vo všeobecnosti (popri Silicei, Nat Phos a Nat Sulph). Zmes pre materské znamienka ako kaša lokálne: Kali Phos, Nat Mur, Kali Sulph a Nat Sulph.

Trávenie: deficit Kali Sulph sa prejavuje tak, že ľudia zjedia málo a sú plní.

Zatiaľ čo prevenciou svalovej horúčky je Ferr Phos, jej liečba spočíva v Kali Sulph.

Všetky problémy spojené s deficitom tejto soli ako bolesti hlavy, kašeľ a pod. sa zlepšujú na čerstvom chladnom vzduchu. Dusivý pocit, túžba po čerstvom vzduchu. Neznášanlivosť vlhka. Pocit plnosti z malého množstva jedla (po 3 lyžičkách).

Kali Sulph a Nat Sulph intenzívne detoxikujú pečeň, následne sa obnovujú jej funkcie, upravuje sahladina cholesterolu a pečeňových parametrov. Kali Sulph sa označuje za biochemickú látku zodpovednú za „olejové horenie“, v podstate ide o oxidáciu tukov.

Tvárová diagnostika

Okrová, hnedožltá farba pokožky s poruchami pigmentácie. Pigmentové fľaky, poruchy pigmentácie, starecké škvrny, napríklad na rukách, na tvári. Vitiligo (spolu s Kali Mur), pehy. Šupiny, lupiny, exém, chronický zapálená koža, žltkasté šupiny. Žltozelený výtok. Žltozelený povlak na jazyku.

Poznámka: pri dlhodobom užívaní je potrebné Kali Sulph doplniť Nat Sulph.