Pred a počas menštruácie zažíva ženské telo nahromadenie hormónov, ktoré spôsobujú zmeny nálad, precitlivelosť, či podráždenosť. Ďatelina lúčna je bylinka, ktorá vyladí hormonálny systém, podporí všetky prirodzené procesy v tele a rovnako harmonizuje reprodukčný systém. Pamajorán pôsobí priaznivo na nervovú sústavu, uvoľňuje kŕče hladkého svalstva a má blahodárny účinok  na tráviaci trakt. Obe bylinky sa vzájomne podporujú a táto kombinácia pri dlhodobom užívaní zmierňuje symptómy takzvaného predmenštruačného syndrómu. 

POTREBUJEME: 

30 kvetov ďateliny lúčnej 

4 vetvičky pamajoránu obyčajného 

1 citrón 

20G kyseliny citrónovej 

1 L prevarenej vychladenej vody 

700 G cukru 

POSTUP: 

Bylinky zalejeme do nádoby s vychladenou vodou a pridáme očistený citrón. Necháme lúhovať 24 hodín na tmavom mieste. Následne scedíme a na miernom ohni zahrievame. Pridáme cukor, ktorý pomaličky za stáleho miešania rozpustíme. Potom pridáme kyselinu citrónovú a tiež rozpustíme. Sirup zahrievame, až pred varom odstavíme. Horúci vlejeme do fliaš a dobre uzavrieme. 

UŽÍVANIE:

Sirup užívame dlhodobo denne. Buď za polievkovú lyžicu každý deň, alebo do vody, ako bežný sirup. Pár dní pred menštruáciou môžeme dávku zdvojnásobiť. Ak máte ťažkosti s menštruáciou (silná, bolestivá, príliš častá, málo častá, alebo v období klimaktéria), do zmesi bylín pridajte 5 lístkov šalvie. 

-video s postupom nájdete na našom instagrame

media
media
Súvisiace produkty