O tom, že liečivé byliny majú všestranné použitie naozaj netreba pochybovať. Pomáhajú pri tráviacich problémoch, pri ochoreniach dýchacích alebo močových ciest, posilňujú imunitný systém, starajú sa o srdce a cievy, ošetrujú a hoja kožu a nemalou mierou prispievajú aj k našej duševnej pohode. Využívame ich vo forme čajov, sirupov, tinktúr, zábalov, olejov, kúpeľov alebo mastí. No niektoré ich účinné látky sa najlepšie uvoľnia v alkohole, čo platí najmä pre silice. Zároveň sa ale vďaka alkoholu aj lepšie konzervujú a preto aj dlhšie vydržia. Komparatívna analýza 8 najčastejšie používaných bylín na výrobu likérov v Európe sa zamerala na fenolové zlúčeniny, pričom najvyšší obsah fenolových zlúčenín sa zistil v prípade paliny pravej a mäty piepornej. Tieto výsledky však záviseli od rozpustnosti konkrétnej byliny v extrakte a v dĺžke macerovania. Preto najvyšší fenolický obsah dosahovali extrakty až po minimálne 3 týždňoch [1].

 

Cieľom nedávnej štúdie [2] bolo získať nový horký bylinný likér z 12 rastlín s optimálnym obsahom cukru. Výsledkom bolo, že pomer cukru by mal dosahovať 80,32g/l sacharózy, čo je o 20 % menej ako je stanovené v nariadení EÚ a niekoľkonásobne nižšia hodnota ako vo väčšine komerčných likérov. Testovalo sa 5 kombinácií extraktov z horkých a aromatických rastlín s rozdielnym pomerom sladidla v pomeroch 1:1 až 1:5, pričom najvyššie skóre podľa spotrebiteľov získal likér v pomere 1:4.

Bylinné likéry možno nazvať aj ako bylinné elixíry. Poznáme ich už niekoľko storočí a prvé najznámejšie sa začali vyrábať v kláštoroch, ktoré v tomto duchu môžeme považovať za predchodcov lekární. Ľudia ich používali na posilnenie zdravia a duševnej pohody. Mnohé zo stredovekých kláštorných receptov sa zachovali dodnes, asi k najznámejším likérom patrí takzvaný benediktínsky, ktorého recept pozostáva z viac ako 30 liečivých bylín. Napriek tomu, že receptúry starých likérov sú tajné, vlastný a jednoduchý bylinný likér si môžeme pripraviť aj doma.

 

Ako postupovať pri výrobe domáceho bylinného likéru

Postup prípravy nie je zložitý. Stačí si vybrať vhodné byliny podľa toho, aký problém nimi chceme riešiť a potom ich dobre umyť a osušiť. Prípadne ich môžeme nakrájať alebo natrhať na menšie časti. Potom nám už len stačí vybrať si typ alkoholu, ktorý chceme použiť – ideálne vodka, brandy, koňak prípadne víno a zvoliť vhodnú uzatvárateľnú nádobu zo skla. Tú naplníme do 1/3 až 1/2 bylinami a po vrch nádoby dolejeme alkoholom. Uzavreté necháme macerovať aspoň 3 – 4 týždne a potom precedíme cez bavlnené plátno alebo filtračný papier. Do takéhoto likéru môžeme pridať aj med, ale ten až po precedení a je potrebné ho dobre rozmiešať.

 

Žalúdočný likér (približne na 700 ml)

po 2 PL lístkov mäty, rozmarínu, tymianu a feniklových semienok

10 plátkov zázvoru veľkosti eurovej mince

1 lístok paliny pravej

½ zvitka škorice

5 roztlačených toboliek kardamómu

100 – 150 g kandizovaného hnedého cukru

700 ml vodky alebo iného bieleho destilátu

mažiar

fľaška (1 liter)

 

Bylinky pokrájame nadrobno, fenikel podrvíme v mažiari. Všetky prísady vložíme do fľašky. Necháme stáť 8 týždňov a každý deň fľaškou potrasieme. Obsah precedíme a necháme stáť minimálne ďalšie 4 týždne, ešte lepšie niekoľko mesiacov, aby likér dozrel [3].

 

Vínový likér na dobrý spánok

700 ml suchého alebo polosuchého bieleho vína

10 g lístkov medovky

po 5 g vňate ľubovníka bodkovaného a pomarančových kvetov

3 g kvetov hlohu

pohár na zaskrutkovanie

 

Bylinky vložíme do veľkého pohára, zalejeme vínom a pri izbovej teplote necháme10 dní lúhovať, pričom každý deň pohárom potrasieme. Precedíme cez plátno alebo kávový filter, uschovávame v chlade a tme. Večer pred spaním vypijeme za pohárik. Vínový likér na dobrý spánok vydrží 2 až 3 týždne [4].

 

ZDROJ:

[1] Mateja Senica, Maja Mikulic-Petkovsek. Changes in beneficial bioactive compounds in eight traditional herbal liqueurs during a one-month maceration process. (2020).

[2] Marija Petrović, Predrag Vukosavljević, Saša Đurović Et Al. New herbal bitter liqueur with high antioxidant activity and lower sugar content: innovative approach to liqueurs formulations. (2019).

[3] BÜHRING U. Bylinkový receptár. Recepty z liečivých rastlín. 2017. Nesvady: Foni book s r. o., 133 s. ISBN 978-80-89637-72-0.

[4] BÜHRING U. Bylinkový receptár. Recepty z liečivých rastlín. 2017. Nesvady: Foni book s r. o., 77 s. ISBN 978-80-89637-72-0.

media
media
media
media
Súvisiace produkty