Chrípka

Príznakmi chrípky sú bolesti hlavy, svalov a kĺbov, zvýšená teplota, opuchy slizníc, následne kašeľ, ste malátni, slabí, unavení.

Už sme si hovorili, že potláčaním symptómov stav len zhoršíme. Budeme sa síce cítiť lepšie, ale len na chvíľku, no skutočné vyliečenie tým oddiaľujeme. Akútna fáza, napríklad zahlienenie, sa prejavuje zvýšením aktivity tkaniva, ktorá je potrebná pre boj s toxicitou, v tomto prípade z dýchacích ciest. Zvýšená aktivita sa na fyzickej úrovni vždy prejavuje hlienom, v snahe vylúčiť to, čo nepatrí do nášho organizmu. Sprievodným symptómom je zvýšená metabolická činnosť, 1. štádium zápalu a to je práve horúčka, bolesť, začervenanie, zvýšené vylučovanie, zvýšená citlivosť, zvýšená spotreba minerálov a vitamínov, zvýšená spotreba energie. Nie je dobré "liečiť" túto, veľmi dôležitú, fázu látkami, ktoré ju len potláčajú (Coldrex, Theraflu, Paralen, Ibuprofen, Modafen, ...). Naše telo reaguje, chce sa choroby zbaviť, tak by sme ho mali v tom podporovať. Ak nepracujeme spolu s akútnou fázou, volíme cestu potláčania, organizmus nemá silu, stáva sa vyčerpaným, nedokáže vylúčiť nežiadúce toxíny. Postihnuté tkanivo je oslabené, stráca vitalitu, nakoľko sa mu nepodarilo vylúčiť toxicitu. Tá stále zostáva v organizme a plynule pokračuje ďalej do fázy, ktorú po nejakom čase voláme aj chronická.

Čiže chronická bronchitída, astma, častá angína, to všetko je len dôsledok dlhodobého potláčania symptómov ochorení, kedy sa telo snaží prirodzene zabojovať. Ak chorobu nepotlačíme, ale podporíme jej priebeh, bude jemnejšia, prejde rýchlejšie a tak skoro nás znovu nedostane. To platí ako pre deti, tak aj pre dospelých.

Počas chrípky zvýšte príjem vitamínov!

Najdôležitejší je vitamin C, ktorý viaže na seba toxicitu a vylučuje ju močom.

Ďalej je dôležitý vitamín D a komplex B vitamínov.

Pripravte si náš EKRAZIT.

Porebujeme:

1 ČL kurkuma

1 ČL cesnak

1 ČL zázvor

1 PL citrónová šťava

1 PL med

Postup: Zmiešame všetky ingrediencie, necháme sadnúť aspoň 6 hodín a užívame po 1 ČL zmesi 5 x denne.

Sebe aj dieťaťu môžete na noc k posteli nakrájať veľkú cibuľu. Úžasne vyťahuje zápal a pomáha prekonávať kašeľ. Pri akútnom kašli miešame 2 - 4 byliny, ktoré majú účinok expektorans, mukolytikum a antitusikum: divozel, fenikel, ibiš lekársky, lipa, majorán, dúška materina, pamajorán, rozmarín, podbeľ, skorocel, šalvia, yzop. Prirodzený vitamín C prijímame z rakytníka a šípok. Dnes však zoženiete aj rôzne šťavy a výťažky, napr. z Arónie, ktorými si môžete ľahko pomôcť. Na vypotenie je naozaj najlepšia baza a lipa v pomere 1:1.

Taktiež dobre zaberajú obklady na hrudník. Bylinky na kašeľ rozdrvte a zmiešajte s bravčovou masťou alebo olivovým olejom. Jemne nahrejte a natrite oblasť priedušiek. Zakryte bavlnenou látkou a dobre si pospite.

Pre mamičky, ktoré sa pýtajú na alternatívne riešenie teploty, okrem byliniek, na teplotu zaberajú bunkové soli Ferr Phos alebo homeopatiká Belladona (červeň v lícach - poraďte sa v lekárni alebo so svojim homeopatom, či terapeutom).

Nezabudnite piť veľa tekutín, odpočívať a byť v úplnom kľude, pohode, užite si to, že Vaše telo funguje správne a bojuje. Základ je prijať ochorenie, nebojovať, prežiť ho s optimizmom a o týždeň ste zaradení do života, zdraví ako rybičky!




Súvisiace produkty