Warning: Please check the form carefully for errors!

Calcarea Fluorica

Farba: Zlatá
Chemický vzorec: CaF2
Calcium fluoratum, Calcarea fluorica (lat.) · Calcium fluoride (ang.)
Nemecké číslovanie: Nr. 1 / Anglické číslovanie: No. 1


Calc Fluor je najtvrdšia substancia tela. Vytvára obaly a chráni spojivové tkanivo: zubná sklovina, povrch kostí, vrchná vrstva pokožky, stien ciev a pod. Calc Fluor vytvára obaly a Calc Phos vytvára výplň.

Strata Calc Fluor veľmi často je dôsledkom chronického prekyslenia organizmu. Kalcium neutralizuje kyseliny vytváraním kalciových solí týchto kyselín, ktoré sa ukladajú ako kalcifikáty. Kyselina spôsobí eróziu najskôr vrchnej vrstvy tkaniva (Calc Fluor), potom začne „vyžierať“ štruktúru tkaniva (Silicea), nakoniec sa môžu dostaviť zdravotné problémy a obrazy deficitu popri Calc Fluor a Silicei aj Calc Phos a Calc Sulph. Veľmi často treba na obnovu tkaniva popri Calc Fluor a Silicei pridať aj Nat Phos na odkyslenie.

Calc Fluor sa nachádza v epidermis, v spojivovom tkanive – väzy, šľachy, na povrchu zubov a kostí a v stenách žíl a lymfatických ciev a v očnej rohovke. Jeho výskyt medzi mozgom a mozočkom sa spája s blahodárnym pôsobením u ľudí trpiacich strachom z finančného krachu.

Má súvis s reguláciou tvorby keratínu (rohovina). Deficit Calc Fluor sa prejaví ako hromadenie keratínu – zatvrdnutá koža, mozole, kurie oko, tvrdé päty a ako prasklinky na koži, aj ako tzv. kútiky úst, popraskané pery, praskliny na jazyku a lámavé nechty.

Elasticita – biochemická soľ na elasticitu, udržiava pružnosť tkanív. Podporuje elasticitu muskulo-skeletárneho systému a elasticitu telových obehových sústav. Nedostatok Calc Fluor má súvis s nefunkčným cievnym a lymfatickým systémom, žilový návrat krvi je obtiažny. Nefunkčnosť sa prejaví najskôr okolo oka, keď je pokožka veľmi tenká ako hnedočierne kruhy alebo ako rozšírené a popraskané kapiláry kdekoľvek na koži. Na väčších cievach ako rozšírené cievy a žily, ďalej ako modrasté zafarbenie pier, celulitída (strata elasticity lymfatických ciev), kŕčové žily a hemoroidy, fisúry (prasklinky vrchnej vrstvy kože okolo konečníka) alebo ako lámavosť kapilár (spolu so Siliceou). Nedostatok Calc Fluor spôsobí prolaps maternice, ochabnutie brušných stien (ovisnuté brucho). Pomáha pri fimóze (Nat Mur).

Pomáha pri hypermobilite kĺbov, pri padnutej klenbe alebo pri naopak zníženej mobilite kĺbov, kontraktúrach a strikatúrach šliach, spolu s Calc Phos je stavebným minerálom pre šľachy a väzivo. Pomáha pri presilení šliach pri športe, natiahnutých šľachách, padnutej klenbe a pod. Treba ju pridať na problémy kĺbov s obmedzenou pohyblivosťou.

Biochemický lifting tváre, má omladzujúci efekt, zlepšuje elasticitu. Calc Fluor vytvára zubnú sklovinu, je vhodný na prevenciu zubného kazu (vnútro zuba Calc Phos), pri obnažených krčkoch zubov, pomáha pri citlivých zuboch, slabej a popraskanej zubnej sklovine.

tehotenstve je prevenciou zubného kazu a tvorby strií (dobré je aj lokálne použitie Calc Fluor a Silicei).

Príliš rigidným a ustráchaným ľuďom prináša táto soľ flexibilitu do života nielen fyzicky ale aj psychicky.

Katarakt – šedý zákal, rozmazané, neostré videnie, bolestí oči, zlepšujúce sa oddychom (Silicea, Nat Mur, Nat Sulph).

Podporuje trávenie, elasticitu tráviacich orgánov a ich peristaltiku a tak pomáha pri tráviacich ťažkostiach: lenivé črevo, neschopnosť vylúčiť stolicu, spomalené trávenie a pohyby žalúdka.

Lieči problémy na povrchu kostí: exsudácia, ktorá vytvára uzlovité zatvrdliny, ulcerácia, uzly a veľmi tvrdé cysty. Liek na kostné výrastky. Pomáha zlepšiť elasticitu jaziev (zlepšuje elasticitu keloidného tkaniva jaziev, pričom Kali Mur napomáha regulácii fibrínu a tkanivo jazvy je bohaté na fibrín, formuje sa jeden rok, Silicea pomáha, ak majú jazvy typický glazúrový lesk). Poznámka: Calc Fluor pôsobí pomaly, efekt výrazne zlepšuje použitie lokálneho prípravku na postihnuté miesto (fisúra, hemoroidy, kŕčove žily, kĺby).

Nedostatok Calc Fluor môže spôsobiť výskyt stvrdnutých novotvarov (veľmi tvrdé, hromadeniekeratínu a odpadových látok). Zatvrdliny vznikajú v dôsledku straty schopnosti lymfatických ciev a  spojivového tkaniva odvádzať pevnejšie odpadové častice. Nedostatok Calc Fluor sa prejaví aj ako inkontinencia moču u žien (Ferr Phos pri atónii zvierača).

Tvárová diagnostika.

Hnedočierne alebo červenočierne zafarbenie okolo očí. Jemné a početné predčasné vrásky na tvári v tvare mriežky, začínajú sa v kútikoch oka (vejárikovité, prekrižujúce sa). Zhrubnutá, prípadne popraskaná koža na rukách, nohách. Popraskaný jazyk. Popraskaná a slabá zubná sklovina. Modré pery. Praskliny kdekoľvek na koži, pri exéme, fisúry, v kútikoch úst a pod.