Dostupnosť: 2-3 dni
6,59€
Popis produktu

100% esenciálny olej Bazalka má široké spektrum aplikácií od povzbudenia duševného stavu až po zmiernenie únavy. Jeho komplexná aróma má mierne zelené a balzamové podtóny a najmä tento typ bazalky je sladší a považovaný za najbezpečnejší zo všetkých odrôd bazalky. Schopnosť oleja zlepšiť pamäť a zbystriť myseľ je v Indii velebená už od dávnych čias. Hinduisti  na truhly mŕtvych kladú bazalkové listy, aby ich chránili pred zlými duchmi pri prechode medzi životmi. Ženy v Taliansku mali na seba túto bylinku, aby prilákali nápadníkov.

ÚČINKY 

antiseptický

antispazmodický 

liek proti nadúvaniu

podporuje menštruačný cyklus

utišujúce účinky na nervy

žalúdočný liek

tonizujúce účinky

pomáha pri tráviacich problémoch

Afrodiziakum

Upokojuje spazmodickú bolesť brucha

Upokojuje astmatické stavy

Olej, ktorý pozdvihuje ducha

povzbudzujúce

Osobnosť

Bazalkový olej sa odporúča pre tých, ktorí potrebujú ochranu pred  chorobami, sú na choroby náchylní a majú náznaky nervového vyčerpania. Ocimum basilicum má excelentné relaxačné účinky a to vďaka vysokému obsahu metyléterov.  

Je to prírodné nervové tonikum, ktoré je schopné stimulovať a / alebo obnovovať v závislosti od potrieb tela. V súvislosti s touto schopnosťou sa označuje ako "adaptogénny".

PODROBNOSTI O AROMATERAPII

Bazalkový olej je vynikajúcou voľbou pre širokú škálu použitia v aromaterapii. Veľmi dobre sa mieša s olejmi Bergamot, Peppermint a Eucalyptus.

BEZPEČNOSŤ 

Netoxický a nedráždivý s možnou citlivosťou u niektorých jedincov. Tento typ bazalkového esenciálneho oleja je považovaný za najbezpečnejší zo všetkých odrôd bazalky. Vyhnite sa nadmernému užívaniu bazalky, pretože môže  prestimulovať nervový systém. Vždy najskôr otestujte malé množstvo esenciálneho oleja  kvôli citlivosti alebo alergickej reakcii.

Nepoužívajte, ak ste tehotná

Spôsob použitia

Inhalácia

priama inhalácia, difúzer, olejový výparník

Na duševnú únavu: inhalovat, potom aplikovať na vrch hlavy, čelo, srdce a pupok.

Telo:

masáž, kompresná masáž, masť

Aplikujte zriedený bazalkový esenciálny olej na upokojenie boľavých svalov a kĺbov. Taktiež účinne lieči uštipnutie hmyzom a pomáha pri úľave od príznakov, keď sa aplikuje topicky buď neriedený alebo zriedený.

Vnútorné použitie  

Bazalkový olej je vhodný na použitie v kulinárskych receptoch, jedlám dodáva výraznú a bohatú bazalkovú chuť. Rovnako ako u všetkých esenciálnych olejov je veľmi silný -  a preto aj tu platí , že menej je viac.

Zloženie

Ocimum basilicum leaf oil.


Krajina pôvodu

India.

Výrobca
Tuli A Tuli Laboratories s. r. o., Pezinská 5104, Malacky 901 01.
Štítky: { esenicalny olej