Dostupnosť: Skladom
6,47€
Popis produktu

100% esenciálny olej Aníz údajne pochádza z Turecka. Je to jednoročná voňavá bylina, ktorá sa pestuje tisícročia. Do Európy sa rozšíril v 9 st. za vlády Karola Veľkého. V Egypte sa pestoval už okolo roku 1500 pred naším letopočtom. Egypťania používali semená a listy anízu na prípravu nápojov, liekov a ako korenie. Žuvanie anízu pre svieži dych je dodnes používané v Indii. Rimania z neho pripravovali korenistý koláč, ktorý pomáhal tráveniu.

ÚČINKY

Zažívacie ústrojenstvo

uvoľňuje kŕče

podporuje trávenie

zvyšuje absorpciu v črevách

podporuje normálnu peristaltiku

Imunitný systém

neutralizuje mikróby

neutralizuje hmyz

Dýchacie ustrojenstvo

pomáha pri vylučovaní hlienu

stimuluje priedušky

uvoľňuje kŕče

Muskuloskeletálny systém

upokojuje boľavé svaly, šľachy a kĺby

zmierňuje opuch

uvoľňuje svalové kŕče

Reprodukčný systém

zvyšuje produkciu mlieka u dojčiacich matiek

podporuje a reguluje menštruáciu

BEZPEČNOSŤ

Netoxický, nedráždivý, ale príležitostne senzibilizačný. Vždy najskôr otestujte malé množstvo kvôli citlivosti alebo alergickej reakcii. Priamy a nepriamy kontakt s očami spôsobí podráždenie.

Ak ste tehotná, pred použitím  sa poraďte s lekárom. Olej z anízu by sa nemal používať u detí mladších ako 5 rokov.


Spôsob použitia

Inhalácia 

Priamou inhaláciou, difúzerom, olejovým výparníkom, inhaláciou pary. 

Nakvapkajte 1 kvapku do dlane, zohrejte druhou dlaňou a priložiť k tvári a priamo vdychujte. Možete aplikovať 1 kvapku na vreckovku alebo vatový tampón, pridržte pri nose a vdychujete nosom aj ústami.

Ochutenie jedla 

anízový esenciálny olej je výborný pre použitie ako prírodná aróma, na dochutenie jedla a pečiva. Tip - 1 kvapku anízu pridajte do oleja (slnečnicového, mandľového). Získate tak chutný korenený olej vhodný v studenej kuchyni do šalátov. 

Masáž 

masážny olej (možno použiť aj bežný olej napr. olivový, mandľový, kokosový, atď.) naneste do dlane, pridajte kvapku anízového éterického oleja a postihnuté miesto potierajte v smere hodinových ručičiek. 

Kúpeľ 

pri kŕčoch, bolestiach brucha - 1 kvapku anízového esenciálneho oleja a 1 kvapku feniklového esenciálneho oleja pridajte do cedrového, cviklového, mätového, ľanového, mandľového, marhuľového, rascového alebo ricínového oleja, premiešajte a vlejte do Vašeho kúpeľa.


Zloženie

Illicium Verum Fruit/Seed Oil.


Krajina pôvodu

Čína.Výrobca
Tuli A Tuli Laboratories s. r. o., Pezinská 5104, Malacky 901 01.
Štítky: { esencialny olej
Súvisiace produkty